8 خاصیت شگفت انگیز نوشیدنی مالت

8 خاصیت شگفت انگیز نوشیدنی مالت


نوشیدنی مالت دارای خواص شگفت انگیزی است که در مقالات قبلی سایت شمس سعی نموده ایم  برخی از آن ها را پوشش بدهیم. دراین مطلب سعی داریم  ۸ خاصیت شگفت انگیز این نوشیدنی مالت را  که می تواند بر سلامت افراد جامعه تاثیر گذار باشد فهرست کنیم. فیل توتز نویسنده مجله اینترنتی (Mutz, 2019)little thing   مثل جالبی درباره مصرف نوشیدنی ماءالشعیر نقل می کند :

خوردن یک سیب در روز ،  نياز شمارا براي مراجعه به دكتر كم  مي كند ,آیا تاباحال کسی شنیده است که مصرف ماءالشعیر ممکن است همین کاررا انجام دهد؟.

مصرف نوشیدنی ماءالشعیر چه تاثیری بر سلامت بدن ما دارد‌ :

 

1.     سلامت قلب را بهبود می دهد

نوشیدن ماءالشعیر می تواند به سلامت عملکرد قلب شما کمک کند . مصرف منظم و اصولی این نوشیدنی می تواند باعث افزایش گلبول های قرمز خون شود و به بهبود سلامت وعملکرد قلب کمک شایانی نماید. طبق گزارش مجله اینترنتی   (menshealth, 2015) محققان ایتالیایی دریافته اند که مصرف کنندگان دايمي نوشیدنی مالت ، 42% ریسک کمتری نسبت به سایر افراد برای ابتلا به بیماری های قلبی دارند. اگرچه محققان بیان می کنند که مصرف نوشیدنی مالت  در حالت عادی نباید بیش از ۲ لیوان در روز باشد.

2.     کاهش خطر ابتلا به دیابت

افرادی که به بیماری  دیابت نوع 2 مبتلا هستند , می توانند با خیال اسوده تری , از نوشیدن ماءالشعیر خود لذت ببرند. چراکه مصرف ماءالشعیر می تواند خطر کمتری برای این نوع بیماران داشته باشد. . به شرطی که نوشیدن ان بیش از حد معمول (‌۱ تا ۲ لیوان) نباشد. اگرچه نوشیدنی مالت کلاسیک شمس  به دلیل وجود قند اندک برای شرایط خاص این بیماران مناسب تر است. مطالعات  Llfehack.orgبراساس نتایج آزمایشات انجام شده ادعا می کند که مصرف کنندگان ماء الشعیر ۳۰ درصد کمتر دچار  ابتلا به دیابت نوع 2 می شوند.

3.     کاهش فشارخون

مطابق تحقیقات صورت گرفته در مجله اینترنتی   ( Men’s Health; 2015) مصرف  ماءالشعیر می تواند خطر ابتلا به فشارخون را در افراد کاهش داده و آن ها را به سمت فشار خونی مناسب سوق دهد. همینطور در تحقیقات صورت گرفته در دانشگاه هاروارد، مصرف نوشیدنی مالت بدون الکل نسبت به نوشیدنی های الکلی مانند کوکتل ریسک ابتلا  به فشار خون را برای افراد كم تر مي كند.

4.     محافظت از مغز

گاهی این تصور وجود دارد که مصرف ماءالشعیر می تواند به سلول های مغز اسیب برساند. اما تحقیقات نشان میدهد که نوشیدن ماء الشعیر بدون الکل که از ترکیب خاصی تشکیل می شود ، می تواند از سلول هاي مغزي فرد محافظت کند. طبق گزارشات  (Shape.com) ترکیباتی که در ماءالشعیر وجود دارد , می تواند افراد را از بیماری هایی مانند آلزایمر  وپارکینسون محافظت  و احتمالا پیشرفت بیماری های عصبی را نیز کند نماید.

5.     افزایش تراکم استخوان

با افزایش سن افراد، میزان اسیب پذیری استخوان های موجود در بدن بالا رفته و موجب تضعیف وشکننده تر شدن آن ها می شود. با این حال مصرف ماءالشعیر به دلیل وجود مواد معدنی و ویتامین های موجود در آن می تواند موجب تقویت استخوان ها شود.

(Anthony Martin, 2019) پیشنهاد می کند که نوشیدن ماءالشعیر می تواند استخوان های بدن را قوی تر سازد. مطالعات گسترده ای در این زمینه انجام شده است که برخی از اين مطالعات ادعا می کنند که سطح بالای سیلیکون در ماءالشعیر موجب افزایش تراکم استخوان می شود.

6.     کاهش خطر ابتلا به سنگ صفرا

سنگ صفرا یکی از دلایل ایجاد درد مزمن و شدید در بدن افراد می باشد. نوشیدن ماءالشعیر می تواند خطر ابتلا به سنگ صفرا را  به دلیل روان کننده بودن کاهش دهد. سنگ صفرا از کلسترول و ‌اسیدهای صفراوی تشکیل می شود. این سنگ ها موجب درد در معده می شوند . فيبر هاي موجود درنوشيدني مالت وخاصيت ادرار اور بودن آن باعث مي شود افراد كمتر در معرض تشکیل سنگ صفرا  در بدن قرار گیرند. براساس تحقیقات کلینیکMAYO  ، نوشیدن ماءالشعیر خطر ابتلا به سنگ صفرا را در بدن کاهش می دهد.

7.     توقف اب مروارید

اخبارخوب برای افرادی که نگران اب مروارید هستند : نوشیدن ماءالشعیر ممکن است اب مروارید چشم را متوقف کند. آب مروارید (کاتاراکت) چشم هنگامی ایجاد می شود که بافت میتوکندری لنز بیرونی چشم اسیب دیده باشد. محققان دانشگاه غرب یونان درانتاریو دریافته اند که : انتی اکسیدان های موجود درماءالشعیر از آسیب های میتوکندری ( بافت بیرونی لنز چشم)‌ محافظت می نماید.

8.     کاهش سکته مغزی

اخرین خاصیت شگفت انگیز مصرف ماءالشعیر کاهش ابتلا به سکته مغزی درافراد می باشد. مطالعات دانشگاه پزشکی هاروارد و انجمن علمی استروک امریکا نشان می دهد : افرادی که مقدار متوسط اب و نوشیدنی ماءالشعیر مصرف می کنند کمتر دچار سکته مغزی می شوند.

نتایج

۸ خاصیت قید شده در این مطلب صرفا خلاصه ای از تحقیقات اجرا شده در دانشگاه ها و مجلات معتبر اینترنتی درباره مصرف نوشیدنی مالت است. نوشیدنی مالت در خارج از ایران بیشتر همراه با الکل مصرف می شود و این موضوع طبق تحقیقات برای بدن زیان آور است و می تواند تاثیرات منفی برعملکرد بدن  داشته باشد. از این رو پزشکان توصیه می کنند که از مصرف اینگونه نوشیدنی های الکلی پرهیز شود. چراکه زیاده روی در مصرف این نوشیدنی می تواند منجر به پریشانی و اعتیاد شود. شما می توانید با مصرف نوشیدنی های مالت بدون الکل شمس ، لحظات شادی را در کنار عزیزان خود داشته باشید و سلامتی بدن خود را تضمین نمایید.

منابع

Anthony Martin. (2019). Retrieved from https://anthonymartin.be/en/news/?utm_source=purpleclover&utm_medium=Instagram&utm_campaign=Stories#

Men’s Health. (2019). Retrieved from https://www.menshealth.com/health/a19545586/have-a-beer/?utm_campaign=Stories&utm_medium=Instagram&utm_source=purpleclover

(2015). Retrieved from https://www.menshealth.com/health/a19545586/have-a-beer/?utm_campaign=Stories&utm_medium=Instagram&utm_source=purpleclover

Anthony Martin. (2019). Retrieved from https://anthonymartin.be/en/news/?utm_source=purpleclover&utm_medium=Instagram&utm_campaign=Stories#

menshealth. (2015). Retrieved from https://www.menshealth.com/health/a19545586/have-a-beer/

Mutz, P. (2019). Little Things. Retrieved from https://www.littlethings.com/surprising-health-benefits-of-beer/

Shape.com. (n.d.). Retrieved from https://www.shape.com/healthy-eating/healthy-drinks/7-healthy-reasons-be-drinking-beer?utm_source=purpleclover&utm_medium=Instagram&utm_campaign=Stories

مطالب مرتبط