ماءالشعیر و باور درمان بیماری‌ ها

ماءالشعیر و باور درمان بیماری‌ ها


ماءالشعیر به باور بسیاری از افراد، حکم دارویی درمانی و مغذی برای درمان بسیاری از بیماری‌ها را دارد. در واقع ماءالشعیر یک نوشیدنی، یک خوراکی مقوی و یک دارو برای درمان یا پیشگیری از خیلی از مشکلات جسمی بدن است. اگر شما به طور مناسب، مفید و البته کافی ماءالشعیر بنوشید، می‌توانید از بسیاری از مشکلات مثل سنگ کلیه، کمبود ویتامین B در بدن و بیماری‌های مرتبط با اعصاب جلوگیری کنید. برای بسیاری از افراد، نوشیدن ماءالشعیر در جبران از دست دادن آب بدن و الکترولیت ‌ها مؤثر است.


نوشیدن ماءالشعیر برای لاغری

شاید فکر کنید ماءالشعیر و استفاده مفید از آن باعث چاقی می شود که چندان هم اشتباه نیست، اما در طب سنتی، ماءالشعیر دوای درد چاقی است. نوشیدن ماءالشعیر به صورت ناشتا به همراه مصلح آن (‌رجوع به طب سنتی) باعث می‌شود تا به جای اضافه وزن یا افزایش رطوبت بدن، بیشتر چربی بسوزانید و لاغر شوید. در عین حال، برای کسب اطلاعات بیشتر باید براساس ویژگی‌های جسمی و فیزیکی بدن‌تان به دکتر مراجعه کنید و با یک متخصص مشورت کنید.


تأثیر ماءالشعیر بر درمان سنگ کلیه

سنگ کلیه مشکل امروز و دیروز نیست. سال‌هاست افراد زیادی با آن درگیر هستند. برای درمان این مشکل و این بیماری پردردسر توصیه‌های زیادی می‌شود. یکی از این توصیه‌ها نوشیدن ماءالشعیر به میزان زیاد برای تداوم عملکرد کلیه و دفع آسان سنگ کلیه است. البته این میزان باز هم باید طبق نظر پزشک صادر شود.

طبق تجربیات و نظریات اثبات شده، ماءالشعیر باعث افزایش ادرار و شستن کلیه‌ها می‌شود. همین خواص باعث دفع شدن آسان‌تر سنگ کلیه می‌شود و مراقبت‌های پس از دفع را آسان‌تر می‌کند تا بعداً دوباره سنگ کلیه به سراغتان نیاید.

البته لازم به ذکر است که افراط در نوشیدن ماءالشعیر نه تنها کمکی به دفع سنگ کلیه نمی‌کند، بلکه باعث به خطر افتادن سلامت و مختل شدن روال عادی بدن می‌شود. همان‌طور که اشاره شد، ماءالشعیر به شما کمک می‌کند آب از دست رفته بدن، ویتامین‌ها و الکترولیت‌های مهم را به آسانی دریافت کنید. هرچند نوشیدن بیش از حد این نوشیدنی به این چرخه آسیب می‌زند.


فواید ماءالشعیر برای پوست و مو

برای خیلی از خانم‌ها و آقایان، مشکلات پوستی و مو انتها ندارد. یا با ریزش مو مواجه هستند، یا لک ‌های پوستی یا تیرگی و افتادگی پوست و غیره. برای اینکه از این مشکلات پیشگیری کنید یا برای درمان آنها اقدام نمایید، می‌توانید از ماءالشعیر استفاده کنید. این نوشیدنی می‌تواند لک ‌های پوستی را کمرنگ ‌تر کند، آن را نرم و منعطف کند، و از ریزش مو تا حدی جلوگیری می‌کند.

این به این دلیل است که ماءالشعیر حاوی انواع ویتامین‌های خانواده B و آمینو اسیدها است که برای رشد مو و تقویت پوست لازم و ضروری هستند. می‌توانید به طور موضعی برای تقویت پوست و مو از آن استفاده کنید. نوشیدن ماءالشعیر تأثیر مذکور را روی پوست نمی‌گذارد و حتماً باید آن را روی پوست خود استفاده کنید؛ اجازه دهید گازهای نوشیدنی کامل خارج شود. سپس با کمک یک پنبه آن را روی پوست بمالید و در واقع یک ماسک برای خود بسازید.

یکی دیگر از خواص حیرت‌انگیز ماءالشعیر این است که به رفع خشکی پوست کمک می‌کند. این به دلیل وجود ویتامین‌ها و آمینو اسیدها در ماءالشعیر است. کافی ست شما این نوشیدنی را در برنامه غذایی خود بگنجانید تا متوجه شوید که پوست‌ تان نرم ‌تر و شفاف‌ تر شده است. ماءالشعیر خاصیت دفع‌کنندگی صفرا از بدن دارد. شما برای کنترل بهتر این وضعیت، می‌توانید با پزشک مشورت نمایید (منبع).

تاثیر ماءالشعیر بر رفع تشنگی

نوشیدن ماءالشعیر چه برای ورزشکاران و چه برای کسانی که در طول روز در گرمای شدید، زیر آفتاب مشغول انجام کارهای طاقت فرسا هستند، توصیه می‌شود. نوشیدن یک بطری از ماءالشعیر کمک می‌کند تا مواد غذایی مورد نیاز را بهتر دریافت کنید و هم از تشنگی دوری کنید. ماءالشعیر باعث افزایش قوای بدن می‌شود و از این طریق به رفع تشنگی نیز کمک می‌کند.

بسیاری از افراد از ماءالشعیر برای از بین بردن سستی، خستگی و تشنگی در طول فصل تابستان استفاده می‌کنند. البته مصرف این نوشیدنی جایگزین غذای اصلی و وعده‌های آن نخواهد بود.

درمان مشکلات اعصاب با ماءالشعیر

اگر نگاهی مجدد از ابتدا تا انتهای مطلب بیندازید متوجه خاصیت سردی و رطوبت بخشیدن به بدن توسط ماءالشعیر می‌شوید. این نوشیدنی کمک می‌کند تا از استرس روزانه در محل کار یا تحصیل دوری کنیم و در صورت وجود حرارت بالا در بدن، آن را کنترل نماییم.

جمع‌بندی نهایی

ماءالشعیر بیشتر از یک نوشیدنی عمل می کند.

خواص ذکر شده نشان‌دهنده این است که بر خلاف نوشابه‌ها و سایر نوشیدنی‌های گازدار، ماءالشعیر به شما کمک می‌کند تا بدن سالم‌ تری داشته باشید و طعمی گوارا بچشید که در ذهن و خاطرتان ماندگار می‌شود.

بهترین ماءالشعیرهای شمس در طعم‌های گوناگون به شما در ارتقا سلامت بدن کمک می کند.

منابع

مطالب مرتبط