استفاده از ماءالشعیر به عنوان شامپو برای موی سر

استفاده از ماءالشعیر به عنوان شامپو برای موی سر


این حقیقت که ماءالشعیر برای مو مانند شامپویی تقویتی عمل می کند به غیر از منابع مختلف، در مجلات مد و زیبایی هم می توانید پیدا کنید. ماءالشعیرهای ساده (کلاسیک) از خواصی برخوردارند که از نازک شدن و ریختن موها جلوگیری میکنند. همچنین برای درخشش و زیباتر شدن مو ها نیز بسیار خوب عمل میکنند. ماءالشعیر برای مو از این جهت که غنی از ویتامین b12 است بسیار مفید می باشد. زیرا همانطور که اکثرا می دانند مهم ترین عنصر رشد و تقویت مو همین ویتامین می باشد. در ادامه ی این مطلب، به خواص و تاثیرات ماءالشعیر برای مو میپردازیم.

ماءالشعیر برای مو

شست و شوی مو های ضعیف با ماءالشعیر

در بین انواع روش هایی که خانمها برای زیبایی پوست و مو هایشان انجام می دهند، شست و شوی مو با ماءالشعیر های کلاسیک از روش هایی معمول میباشد و شاید کم تر کسی برای اولین بار بتواند این موضوع را باور کند. به شما در عدم باور آن کاملا حق می دهیم.

در دوره های متعدد و در سنین مختلف پیش می آید که مو ها آسیب پذیر و یا نازک شوند که در نتیجه به ریختن و خالی شدن آن ها از کف سر منجر میشود. استفاده از ماءالشعیر برای مو، یکی از ترفند های مهم و تاثیر گذار است که از این اتفاق جلوگیری می کند.

ترکیبات ماءالشعیر برای مو شامل ویتامین های b،c ، ساکارز، انواع آمینو اسید ها و دیگر مواد آلی است که ترکیب آن ها تاثیرات خوبی بر زیبایی موهایتان می گذارد. ویتامین ب موجود در این نوشیدنی، محلول در آب است و این مسئله هنگام شست و شوی مو با آن در دراز مدت و طی بازه ی زمانی مشخص، خود را نشان می دهد.

همچنین املاح موجود در ماءالشعیر ها تاثیرات خوبی را بر اعصاب می گذارند. به طور مثال ویتامین b12 موجود در ماءالشعیر برای مو و ویتامین های دیگر باعث رفع افسردگی و استرس می شوند. این ویتامین ها و آمینو اسید های موجود در ماءالشعیر نه تنها باعث جلوگیری از ریزش و ضعیف شدن مو میشوند بلکه به رشد آن نیز کمک می نمایند. همانطور که در قرص های تقویتی از همین ترکیبات برای زیبایی پوست و مو استفاده میشود برای رشد و تقویت مو هایتان نیز می توانید از این نوشیدنی استفاده کنید و نتایج شگرفی بگیرید.

دلیل تاثیر گذاری ماءالشعیر برای مو مثل یک شامپو تقویتی چیست؟

با بالا رفتن سن و یا گاهی رسیدن مواد معدنی کم به بدن مو ها رفته رفته نازک تر و در نتیجه حجم آنها کمتر میشود. وجود رازک و جو در ماءالشعیر برای مو به رسیدن مواد مغذی به مو ها منجر می شود؛ که موجب ضخیم تر شدن و در نهایت پر شدن مو های سر میشوند. این نوشیدنی پر خاصیت به جز تقویت مو ها و تاثیراتش بر مو، خواص بسیار دیگری نیز دارد.

ماءالشعیر مزه ی تلخی دارد که به خاطر وجود رازک می باشد، رازک خاصیت آنتی بیوتیکی و نقش نگهدارنده را در ماءالشعیر ایفا می کند. رازک موجود در نوشیدنی ماءالشعیر خواص طبی را داراست که از جمله آن برای دفع سنگ کلیه استفاده میشود.

دیگر خاصیت این ماده ی نوشیدنی وجود ویتامین های b  و c می باشد که برای زیبایی و نگهداری مناسب از پوست و مو بسیار تاثیر گذار هستند. به غیر از این ها، ویتامین B12 در اختلالات عصبی و افسردگی و استرس بسیار موثر است.

شما هنگامی که به حمام میروید می توانید حدود دو یا سه قاشق ماءالشعیر برای مو را با آب مخلوط کرده (نصف فنجان) و سپس بعد از زدن شامپو و شستن سر آن را یا بر روی سرتان اسپری کنید و یا با دست بر روی سرتان ریخته و پخشش کنید.

پس از پخش کردن آن بر روی مو های سرتان، با نوک انگشتان کف سر را ماساژ دهید و اجازه دهید تا به خوبی به ریشه ی موهایتان برسد. پس از انجام این کار ها دو تا سه دقیقه اجازه دهید که ماءالشعیر بر روی موهایتان بماند و پس از آن سر تان را آبکشی کنید.

ماء الشعیر به عنوان یک ماسک مو!

ماءالشعیر برای مو همانطور که از نامش پیداست از طبخ دانه ای پرخاصیت به نام جو به دست می آید و طی فرآیند هایی که در طول ساخت آن انجام میشود به این نوشیدنی تبدیل میشود. اما خواص فوق العاده ی دانه ی جو بر کسی پوشیده نیست که علی الخصوص بر پوست، مو و سلامتی تاثیرات کلی و بسیار خوبی می گذارد. به غیر این، دانه ی مغذی و پر خاصیت جو اجازه می دهد که موهایتان در دوره ی رویش بعدی محکم تر و سالم تر رشد کنند.

رازک موجود در ماءالشعیر برای مو نیز از گیاهانی می باشد که خواص درمانی متعددی را دارا می باشد. از جمله این خواص می توان به  تقویت معده، مسهل و غیره اشاره کرد. با ماساژ دادن و رساندن ماءالشعیر به کف سرتان و استفاده کردن از آن به عنوان یک ماسک، بسیاری از این مواد الی و مورد نیاز موهای تان به آن رسیده و باعث تقویت و رشد هر چه بیشتر آن ها میشود. این نوشیدنی به خاطر همین مواد مغذی و ویتامین هایی که در انواع شامپو ها نیز استفاده میشود، به عنوان یک ماسک برای تقویت و پر پشتی موهایتان به شما پیشنهاد میشود.

تاثیر ماء الشعیر بر مو

جمع بندی

ماءالشعیر برای مو تنها گزینه مفید و تاثیرگذار است؟

شما می توانید از سمت پزشکان و متخصصان زیبایی پوست و مو، انواع و اقسام راه های مفید برای ارتقا رشد و تقویت پوست و مو را جویا شوید. راه هایی که به این منظور ارائه می شوند یا جزء دسته روش های خانگی قرار می گیرند و یا جزء روش های شیمیایی؛ که اصولا توصیه عمومی بر استفاده از روش های خانگی است. استفاده از ماءالشعیر برای مو نیز جزء روش های خانگی است. شما می توانید این روش را دائما و در طی زمان برای دریافت نتیجه موثر تکرار کنید تا ببینید که ماءالشعیر برای مو معجزه می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با پزشک خود مشورت کنید. ماءالشعیر های شمس در طعم های مختلف برای زیبایی و سلامت شما با استاندارد های لازم تولید می شوند.


منابع

مطالب مرتبط