آیا نوشیدنی ماءالشعیر تاثیری در رشد مو دارد ؟

آیا نوشیدنی ماءالشعیر تاثیری در رشد مو دارد ؟


امروزه داشتن موهایی زیبا ، سالم و بدون آسیب خواسته عمومی افراد جامعه است. عوامل مختلفی مانند تغییرات هورمونی، سن، عوامل ژنیتکی، وراثتی و بیماری ها در میزان رشد مو تاثیرگذار هستند . مو از کراتین تشکیل شده که خود شامل صدها نوع پروتئین می باشد.  پروتئین و ویتامین های c   ، B5  ، B6 ،   B12 ، اسید پانتوبیک و بیوتین موجب افزایش جریان خون وتقویت فولیکول های مو می شوند. در عین حال، کمبود ویتامین  B موجب ریزش،  کاهش رشد و شکننده شدن تارهای موی سر می شود . این مقاله اشاره به خواص نوشیدنی مالت با داشتن گروهی از ویتامین ها و املاح مختلف و  نقش بسیار موثرش بجای سایر روش های پرهزینه درمان رویش مجدد مو بیان می شود. درطب سنتی ماءالشعیر را (جالی ) می گویند یعنی خاصیت جلابخشی وپاک کنندگی این نوشیدنی دارد وباعث تقویت مو وخوش حالتی ونرمی موی سر شما می شود. دراین مقاله تاثیرات  نوشیدنی ماءالشعیر و فقدان مواد پروتئینی و ویتامین ها را  بر میزان رشد مو , بررسی می کنیم.

تاثیر معجزه آسا مصرف جو دو سر  بر مو

جو و مالت عصاره های شفابخش - وب سایت شمس

جو دوسر حاوی معدنی بسیاری مفیدی مانند  فیبر ،پتاسیم ،آهن ،کلسیم ، فسفر ومنیزیم است که باعث رشد ، ضخامت وسلامت مو  می شوند. بیوتن موجود در جوی دو سر  که از خانواده ویتامین های گروه B   می باشد که  بعنوان ماده  موثر  همزمان سبب تقویت  فولیکول های مو و ساختار ناخن می شود.

تاثیر مصرف ماءالشعیر بر پوست ومو


مصرف نوشیدنی مالت سبب روشن شدن پوست، شفافیت و تا حدودی برطرف کننده  لک های صورت می شود . نوشیدنی های مالت(ماءالشعیر) سرشار از مواد مغزی برای رشد مو و سلامت پوست می باشد .این نوشیدنی ها حاوی گروه ویتامین های  B  ، C  واسید امینه هستند که با احیا کردن تارهای ضعیف مو و جلوگیری از ریزش مو  به سلامت موی شما کمک می کنند .گیاه رازک و جوانه جو که درتهیه نوشیدنی مالت استفاده می شود باعث تقویت تارهای مو ، نرمی ، خوش حالتی و درخشان شدن موی سر می شود. متخصصین بر این باورند که با افزایش سن افراد ، موها نازک تر می شود وحجم طبیعی مو از بین می رود . مصرف نوشیدنی مالت باعث ضخامت وتراکم تارهای مو وافزایش حجم مو در افراد می شود. بخصوص مصرف نوشیدنی های مالت کلاسیک تاثیر بیشتری نسبت به سایر نوشیدنی ها دارد. دربرخی مقالات علمی اشاره به شستن مو و ماساژ صورت با نوشیدنی مالت بیان شده است  که برای اطلاعات بیشتر درباه نوشیدنی مالت کلاسیک به سایت شمس مراجعه نمایید.
دکتر محمدعلی نیلفروش زاده متخصص پوست ومو  با اشاره درباره تاثیر مصرف ماءالشعیر بر روی رشد مو بیان می کند :

داشتن ترکیبات  ویتامین B   و اسید آمینه  موجود در ماءالشعیر در بهبود پوست و مو مفید است وباعث رفع استرس و جلوگیری از اختلالات عصبی می شود.

تاثیر مزوتراپی بر رویش مجدد مو چیست ؟

مزوتراپی  یک روش نوین برای جلوگیری از ریزش مو وتقویت ریشه  مو می باشد . امروزه با استفاده از روش مزوتراپی مو (تزریق مواد موثر ویتامین و پروتئین ) سعی می شود از ریزش موی سر جلوگیری و یا باعث کاهش ریزش مو بشوند. دراین روش با تزریق عصاره گیاهان ، اسیدهای امینه و پروتئین باعث افزایش خون رسانی در ریشه های مو  می شوند. البته که استفاده از این روش باعث پیامدهایی در بدن افراد می شود:

  • سوزش سر بدلیل تزریق
  • تکرار درمان ، عاملی برای ایجاد خستگی در افراد(طولانی بودن دوره درمان )
  • تورم درناحیه تزریق واطراف محل تزریق
  • ایجاد آلرژی درافرادی که، نسبت به مواد تزریق حساسیت دارند.

براساس گفته های پریچارد و هبر ، ماده کلاژن باعث افزایش قدرت مو و رشد مو می شود که با افزایش سن میزان کلاژن در بدن کاهش می یابد. مرکبات منبع ویتامین C   هستند که باعث حفظ کلاژن در بدن می شوند و درنتیجه مو های شما را از آسیب محافظت می کنند.

شایع ترین علل ریزش مو در بانوان چیست؟

براساس تحقیقات صورت گرفته شایع ترین عاملی که باعث ریزش مو در زنان ودختران می شود، کمبود مواد غذایی است . بروز این مشکل از انجا نشات می گیرد که زنان با کاهش وزن خود و داشتن رژیم های غیر اصولی موجب کمبود و یا فقر مواد غذایی مفید در بدن خود می شوند. همچنین تمایل افراد به گیاه خواری و عدم مصرف پروتئین های گوشت موجب می شود  این افراد با کمبود پروتئین، روی ، آهن ، اسیدهای امینه ضروری و گروه  ویتامین های B  در بدن مواجه شوند. دختران نوجوان نیز درسنین رشد به آهن بیشتری نیاز دارند وکمبود آهن پس از پروتین بیشترین علت ریزش مو در افراد می باشد . کم خونی ناشی از فقر آهن بر روی تمام سلول های بدن  از جمله فولیکول  مو تاثیرگذاشته  وباعث کاهش در رشد مو ویا ریزش مو می شود.

 

نتیجه گیری

مصرف مواد مغذی از جمله ویتامین های A،C،E،D  ، روی ،و یتامین های b، اهن ، بیوتین و پروتئین ها می تواند از ریزش مو و یا نازکی موی سر جلوگیری نمایند. امروزه با مراجعه به متخصصین پوست می توان از ریزش مو یا کاهش موی سر جلوگیری کرد البته هزینه های درمان و گذاشتن وقت کافی از عواملی هستند که افراد کمتر به کلینک ها مراجعه  می کنند . دردنیای امروزی استرس ، اضطراب و کمبود مواد مغذی دربدن عاملی موثری بر نازکی موی سر ویا ریزش ان بوده است . همانطور که درمقاله بیان شده با مصرف ویتامین های گروه B ،C وسایر موادمغذی دیگر می توان جلوی کاهش ریزش مو را تاحدودی گرفته و سلامت مو را خودرا تضمین کنیم . کارخانه شمس با داشتن محصولات متنوع واستفاده از عصاره مالت و جوانه جو درنوشیدنی های خود گامی متفاوت درجهت بهبود سلامت افراد نسبت به سایر نوشیدنی های موجود دربازار برداشته است و توانسته رضایت مشتریان خودرا جذب کرده و درپیشرفت کیفیت محصولات خود موفق باشد.

منابع :

https://lovinmalta.com/lifestyle/living-in-malta/heres-how-to-keep-your-hair-from-withering-away-in-the-cruel-maltese-heat/
https://www.drhair.com.mt/?-J3Ch3PdQweEAAYASAAEgKbzfD_BwE
https://www.hairguard.com/foods-that-cause-hair-loss/

مطالب مرتبط