مصرف نوشیدنی مالت برای بهبود یبوست

مصرف نوشیدنی مالت برای بهبود یبوست


عادات اجابت مزاج در افراد متفاوت است. به عنوان مثال، برخی از افراد بیش از یک بار در روز این موضوع را تجربه می کنند، در حالی که برخی دیگر هر روز مجبور به انجام آن هستند. بهبود روند حرکت روده با مواد غذایی و نوشیدنی هایی نظیر مالت و ماءالشعیر یک مسئله اثبات شده است، که می تواند این موضوع را منظم کرده یا در صورت ایجاد یبوست به درمان آن کمک نماید.

چطور یبوست در بدن ما شکل می گیرد :

  1. ممکن است تا جایی که انتظار دارید، حرکات روده نداشته باشید.
  2. ممکن است حرکات روده منظم اما ناراحت کننده ای را داشته باشید.

یبوست می‌تواند به دلایل بسیاری اتفاق بیفتد و به ویژه در زنان باردار و افراد مسن شایع است. این مشکل، در هر سنی رخ می دهد و یک دلیل مشترک برای افرادی است که به پزشک مراجعه می‌کنند. اما در عین حال، تغییرات مفید در رژیم غذایی می تواند راه مهم و اصولی برای درمان محسوب شود.

مصرف نوشیدنی مالت برای بهبود یبوست

نشانه‌ های مرتبط با یبوست چیست؟

برخی افراد ممکن است به اشتباه گمان کنند که دچار یبوست شده اند. در صورتی که این موضوع نیاز به بررسی نشانه های آن دارد، و در اصل ممکن است این مشکل عملاً رخ نداده باشد. علائم اصلی یبوست عبارتند از:

  • تلاشی مضاعف برای داشتن حرکات روده
  • احساس می کنید که روده های خود را به طور کامل خالی نکرده اید
  • مدفوعی که به طور غیر معمول بزرگ یا کوچک است.
  • اگر کم‌تر از سه حرکت روده در هفته داشته باشید.
  • درد یا ناراحتی شکم

سبک زندگی سالم مثل خوردن فیبر کافی و ورزش کردن به طور منظم می‌تواند به جلوگیری و تسکین علایم یبوست کمک کند. در حقیقت فیبر یکی از جمله فواید اصلی نوشیدنی مالت و ماءالشعیر است که می تواند برای بهبود علائم مناسب باشد.

تاثیر گذاری ماءالشعیر و نوشیدنی مالت در درمان یبوست

همواره پزشکان برای درمان یبوست گزینه های زیادی را پیش روی افراد قرار می دهند، که هر کدام به تنهایی نمی تواند تاثیر لازم را داشته باشد و روند حرکات روده تان را به شکل سابق بازگرداند. اما عمده ترین دلیلی که می توانیم برای ابتلا به یبوست بیابیم کاهش مصرف فیبر، کاهش مصرف آب، و عدم تحرک است.

برای بسیاری از افراد یافتن مواد غذایی مناسب حاوی فیبر می تواند مشکل گشا باشد و این دقیقا همان موضوعی است که به مصرف نوشیدنی مالت و ماءالشعیر مرتبط می شود. تکلیف نوشیدن حداقل 8 لیوان آب و انجام فعالیت های بدنی نظیر روزی 30 دقیقه پیاده روی برای دوری از ابتلا به یبوست نیز موضوع روشن و واضحی به شمار می آید. البته نباید فراموش کنید که از مصرف مواد غذایی که باعث بدتر شدن وضعیت یبوست شما می شوند دوری کنید، تا درمان های معمول بتوانند اثر گذاری لازم را داشته باشند.

مصرف نوشیدنی مالت برای بهبود یبوست

پیشگیری از یبوست با ماءالشعیر و نوشیدنی مالت

در حقیقت، عصاره مالت به کار رفته در نوشیدنی مالت و ماءالشعیر عنصر اصلی جلوگیری از یبوست محسوب می شود. التهابات روده و یا فتق معده مشکلاتی هستند که به لطف این نوشیدنی مالت رفع و رجوع خواهند شد. و حتی در پیشگیری وقوع آنها نیز موثر خواهند بود. اما این موضوع چگونه تاثیر گذار است؟

جو استفاده شده در عصاره مالت دارای ترکیباتی شامل 10 درصد ساکارز، 20 در صد دکسترین و 60 درصد هم مالتوز است. در اختیار داشتن ویتامین های لازم مانند ویتامین C، را نیز می توانید به این گروه اضافه کنید. پس از طی شدن مراحل مرتبط با پاستوریزه شدن و ارائه نوشیدنی مالت و ماءالشعیر به دلیل تغییرات ارزش غذایی، مصرف آن برای درمان یبوست مفید خواهد بود. در اصل، فیبر محلول و غیر محلول برای کنترل و پیشگیری از ابتلا به چنین وضعیتی بسیار اهمیت دارند تا به جایی که فیبر محلول، از فیبر غیر محلول تاثیر گذاری بهتری را پس از ورود به بدن خواهد داشت.

عصاره مالت به کار برده شده در این نوع نوشیدنی ها از نوع فیبر غذایی محلول است. در نتیجه طبق آنچه که گفته شد شما می توانید به جز جلوگیری یا درمان یبوست بسیاری دیگر از مشکلات مرتبط با روده و معده را دور بزنید.

تاثیر فیبر محلول بر روی معده و روده چیست؟

این نوع فیبر در اکثر مواد خوراکی شامل جو، آجیل، لوبیا، سیب و غیره یافت می شود. فواید سلامتی مرتبط با آن، متعدد می باشند. درون سیستم گوارشی شما، فیبر محلول به ذرات کلسترول می‌چسبد و آن‌ها را از بدن خارج می‌کند و به کاهش سطح کلسترول و خطر بیماری قلبی کمک می‌کند. مالت در این رابطه بیشترین نقش را ایفا می کند. اما در عین حال نقش بسزایی برای روده بزرگ دارد. این نوع فیبر سرطان روده را کاهش می دهد و برای کاهش چربی و قند خون نیز بسیار موثر عمل می کند. طبق اظهارات انجمن قلب آمریکا هر فرد به طور کلی باید به کمک رژیم غذایی خود 2 هزار کالری (25 گرم) فیبر دریافت کند. این مسئله البته بسته به شرایط پزشکی و سن و سال افراد متغیر است. از این رو:

  • اگر زیر 50 سال سن دارید و خانم هستید 21 تا 25 گرم فیبر نیاز دارید.
  • و اگر زیر 50 سال سن دارید و خانم هستید 30 تا 38 گرم فیبر نیاز دارید.
  • این میزان برای کودکان 1 تا 18 ساله 14 الی 31 گرم می باشد.
مصرف نوشیدنی مالت برای بهبود یبوست

آیا برای درمان یبوست و دریافت فیبر تنها می توانیم به سراغ ماءالشعیر برویم؟

پاسخ منفی است. زیاده روی یا انتخاب صددرصد این نوع نوشیدنی حاوی عصاره مالت نمی تواند پاسخگوی دریافت فیبر مورد نیاز شما به طور روزانه یا پیشگیری و درمان یبوست باشد. چرا که زیاده روی در مصرف هر نوع ماده غذایی یا نوشیدنی می تواند مشکلات دیگری را شامل شود، بنابراین مصرف ماءالشعیر و نوشیدنی مالت از این قاعده مستثنی نیست. با اینکه فواید مصرف این نوع نوشیدنی مالت می تواند جنبه های مثبت زیادی در پی داشته باشد، اما بهتر است انجام فعالیت های روزانه و مصرف آب را نیز در رژیم غذایی خود بگنجانید.

در عین حال، گریزی به نوشیدنی های شمس برای رفع مشکلات سلامتی نظیر یبوست یا بهبود عملکرد خون رسانی به دلیل وجود ترکیبات مفید بد نیست. شما بسته به سلیقه خود می توانید این نوشیدنی ها را انتخاب کرده و به طور مفید میل نمایید.

منابع:

 (94) Retrieved from: https://jjo.ir/BpgXnR درمان یبوست با عصاره مالت

 (2019) Retrieved from: https://knowits.ir/%D8%B1%D9%81%D8%B9-%DB%8C%D8%A8%D9%88%D8%B3%D8%AA/ رفع یبوست

) Retrieved from: https://www.bupa.com.mt/who-we-are/health-wellbeing/item/constipation نشانه های یبوست

Retrieved from: https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%DB%8C%D8%A8%D8%B1_%D8%BA%D8%B0%D8%A7%DB%8C%DB%8C فیبر غذایی

 (1395) Retrieved from: https://www.fardanews.com/fa/news/556224/%D9%85%D8%A7%D8%A1%D8%A7%D9%84%D8%B4%D8%B9%DB%8C%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%A8-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%DB%8C%D8%A7-%D8%A8%D8%AF ماءالشعیر خوب است یا بد؟

مطالب مرتبط