تاثیر قرص مخمر ابجو برای رفع خستگی صحت دارد؟

تاثیر قرص مخمر ابجو برای رفع خستگی صحت دارد؟


اطلاعاتی که در مورد قرص مخمر آبجو منتشر می شود، عموماً بالا و پایین های زیادی دارد؛ عده ای گمان می کنند که قرص مخمر آبجو برای چاقی، افزایش اشتها و بدن سازی بسیار موثر است و برخی دیگر ادعا می کنند که قرص مخمر آبجو می تواند در رفع خستگی بدن تاثیر داشته باشد. اما آیا این موضوع صحت دارد؟ آیا می توان به قرص مخمر آبجو به عنوان یک منبع مناسب برای کاهش خستگی و مشکلات ناشی از آن نگاه کرد؟

مقدمه

قرص مخمر آبجو حاوی ترکیبات مفیدی است که به بدن اجازه می دهد قند خون طبیعی را حفظ کرده و به فعالیت های روزانه به شکل موثرتری ادامه دهد. مثلا وجود کروم در این قرص به شما این امکان را می دهد تا برای ایجاد تعادل در قند خون خود، به کمک این قرص وضعیت پایداری را تجربه نمایید و این در حالیست که اگر بدون نظر پزشک و یک پشتوانه علمی شروع به مصرف این قرص نمایید، عوارض جانبی مرتبط با آن که شامل ایجاد اختلال با دیگر دارو هاست گریبانگیر شما خواهد شد. البته، مانند هر قرص دیگر موجود در داروخانه ها مصرف زیاد، بلند مدت و بدون توجه آن می تواند تاثیرات مخرب دیگری را بر روی عملکرد عادی بدنتان داشته باشد. مانند هر خوراکی دیگری، قرص مخمر آبجو نیز از فواید و مضرات مخصوص به خود مستثنی نیست و از این رو شما باید به طور حساب شده و با نظارت پزشک از این قرص استفاده کنید.

تاثیر قرص مخمر آبجو بر کاهش خستگی بدن چیست؟

در حالی که ادعا می شود که قرص مخمر آبجو با ترکیباتی که دارد می تواند برای خستگی موثر باشد باید توجه داشته باشید که این روند نشان دهنده چه چیزی در بدن شماست؟ خستگی از ورزش، کار و یا درس خواندن؟ این موارد جزء خستگی های طبیعی به شمار می آیند. همه خوب می دانیم که افزایش سطح انرژی به کمک می کند تا فعال‌تر باشیم، که به طور طبیعی این موضوع به کاهش وزن و تغذیه کلی مان کمک می‌کند. مواد غذایی طبیعی موجود در قرص مخمر آبجو، ضد التهاب و برای کاهش خستگی مفید هستند. اما عملاً یک درمان کلی به حساب نمی آید و نباید در مصرف آن زیاده روی کرد. اگر بتوانید آن را در مصرف روزانه خود (طبق نظر پزشک) بگنجانید، این یک روش فوق‌العاده برای کاهش خستگی، بی حالی و بی رمقی در شروع روز برای انجام فعالیت هاست.

مخمر

ایا قرص مخمر آبجو روی کاهش افسردگی موثر است؟

البته این تنها انرژی فیزیکی نیست که قرص این مخمر می تواند نقش بسزایی در ارتقا آن داشته باشد، قرص مخمر آبجو می‌تواند روحیه شما را نیز تقویت کند. لیتیوم و دیگر مواد معدنی را می توان در این مخمر، که برای بهبود حالت و سلامت کلی مورد استفاده قرار می‌گیرد، در دریافت نتیجه اثربخش جهت کاهش خستگی و بی حالی موثر خواهد بود. با این که افسردگی بالینی یا خستگی ها و عدم وجود توان کافی در روح و جسم به واسطه این قرص درمان نمی‌شود، اما قطعا می‌تواند کمک کند تا روز بهتری را شروع کنید.

اگر با رژیم غذایی انتخابی خود ویتامین ها و مواد معدنی لازم را دریافت نمی کنید، مصرف قرص مخمر آبجو می تواند مفید باشد. این خوراکی به عنوان بخشی از رژیم غذایی روزانه شما، قابلیت این را دارد که ویتامین و مواد معدنی مورد نیازتان را تامین کنید. این قرص، یک منبع بزرگ آهن، منیزیم و پتاسیم است.

جالب است بدانید که آسیب عصبی از صداهای بلند را کاهش می‌دهد و شانس شما برای کاهش شدید شنوایی را از بین می برد. مخمر آبجو دارای خواص ضد پیری با جلوگیری از رشد و ارتقا موهای سفید است و به شما اجازه می دهد تا علاوه بر کسب انرژی بیشتر در سنین بالا هم جوان به نظر برسید. جالب نیست؟

چگونه می توان از قرص مخمر آبجو استفاده کرد؟

خیلی ها خود مخمر آبجو و خیلی دیگر، قرص مخمر آبجو را استفاده می کنند. استفاده از قرص مخمر آبجو سریعترین و راحت ترین انتخاب است که بدون نیاز به یادگیری دستورالعمل خاصی می توان به آن دست پیدا کرد. قبل از خرید یا استفاده، مطمئن شوید که یک برند معروف آن را تولید کرده است و نگاهی به حداقل مواد افزودنی یا فیلر های فهرست‌شده در برچسب داشته باشید تا مطمئن شوید که محصول مورد نظر بهترین کیفیت ممکن را دارد. اکثر توصیه می‌کنند که روزانه ۳۰۰۰ میلی‌گرم از قرص مخمر آبجو را مصرف کنیم، که این میزان به طور معمول به دو یا سه بار مصرف قرص تقسیم می‌شوند. بهتر است در ابتدا با مقدار کم این قرص شروع کنید و به آرامی میزان آن را افزایش دهید تا مطمئن شوید که قادر به تحمل آن با کم‌ترین اثرات جانبی هستید. با اینکه همه چیز به نظر پزشک بستگی دارد اما بهتر است قبل از مصرف آن، فقط به بهانه کاهش خستگی بدن، اثرات جانبی آن را هم مد نظر قرار دهید.

قرص مخمر آبجو تنها انتخاب ممکن نیست.

راه های مختلفی وجود دارد که پزشکان عموما آنها را برای داشتن بدنی پویاتر و سرحال تر توصیه می کنند. این توصیه ها جنبه های مختلفی را در بر می گیرد. شاید یکی از عمده مشکلات افراد را برای افزایش بار خستگی و بی حوصلگی جهت انجام کارها روتین زندگی دانست که با تغییر آن می توان نتایج بهتری گرفت. عدم خواب به موقع  و کاهش کیفیت رژیم غذایی بر روی افزایش خستگی تاثیر گذار است. تحقیقات نشان داده اند که ارتقا مصرف مواد قندی تاثیر بسزایی در افزایش خستگی بدن و عدم توان فرد جهت انجام امور بدنی یا فکری است. در اصل تولید دائم انسولین لوزالمعده انسان را خسته می کند و این خستگی روی بدن تاثیر گذار خواهد بود. اگر بتوانیم نیاز خود را به قرص هایی نظیر قرص مخمر آبجو کاهش دهیم می توانیم با متد ها و اصول مراقبتی دیگر کاری کنیم که بدنمان به مواد خاص دیگر نیازی نداشته باشد. تنظیم یک رژیم غذایی درست با کسب ویتامین ها و مواد معدنی لازم به خودی خود شما را به فردی پویا و با انرژی تبدیل خواهد کرد.

منابع

draxe.com

fa.wikipedia.org

tasnimnews.com

مطالب مرتبط