نوشیدنی مالت؛ معجزه‌ای برای درمان بی‌خوابی

نوشیدنی مالت؛ معجزه‌ای برای درمان بی‌خوابی


بی خوابی مشکل رایج بسیاری از افرادی است که خواب آسان و راحتی را تجربه نمی کنند. بی خوابی منجر به اختلال در عملکرد در طول روز می‌شود. بی خوابی، معمولا می تواند بدون دلیل های مرتبط با علم پزشکی بوجود آید، یا اینکه در شرایط دیگر مثل افسردگی یا درد جسمانی نیز به وقوع می‌پیوندد. نوشیدنی مالت نظیر ماءالشعیر که حاوی بسیاری از ترکیبات خاص و مغذی است به شما اجازه می دهد تا رفته رفته بی خوابی را کنار زده و شب ها بدون مشکلات مرتبط با سردرد یا افسردگی به خواب خوبی بروید.

نوشیدنی مالت؛ معجزه‌ای برای درمان بی‌خوابی

یک باور عمومی وجود دارد که اعلام می کند:

ما به هشت ساعت خواب برای احساس استراحت و شارژ مجدد ذهن و بدن نیاز داریم. این در واقع یک نیاز متوسط به جای قاعده کلی است، بنابراین ممکن است به چیزی بیشتر یا کم‌تر از این را، نیاز داشته باشید. برای اینکه بدانید به مشکل بی خوابی دچار هستید یا نه حتما روند بدن خود را کنترل کرده و یک برآورد کلی از میزان خواب خود داشته باشید. چون بیش از حد خوابیدن، فقط باعث می‌شود که شما احساس کند و تنبل بودن داشته باشید.

درمان بی خوابی

تاثیر نوشیدنی مالت برای بی خوابی

از جمله خواص مهم نوشیدنی مالت مانند ماءالشعیر به جز تاثیرات شگرف آن بر زیبایی، بهبود تقویت استخوان ها و تاثیرات مثبت در دوران بارداری برای زنان، یا دفع سنگ کلیه می توان به جلوگیری از بی خوابی اشاره کرد. بسیاری از افراد برای داشتن خواب خوب و فرار از بیخوابی سعی می کنند که به خوردن مشروبات الکلی روی آورند. در صورتی که این موضوع برای درمان بی خوابی نه تنها مفید عمل نمی کند بلکه تاثیر غیر مثبتی نیز دارد.

در حقیقت، در بررسی جدید روی ۲۷ مطالعه انجام شده، که نشان می دهد الکل کیفیت خواب را بهبود نمی‌بخشد. طبق یافته‌های این یافته‌ها، الکل به افراد سالم اجازه می‌دهد که سریع‌تر بخوابند و برای مدتی بیشتر بخوابند، اما خواب با حرکت سریع چشم (REM) را کاهش می‌دهد (مرحله ای از خواب انسان).

در نتیجه هر چه بیشتر قبل از خوابیدن مشروب بخورید، این تاثیرات بیشتر مشخص می‌شوند. در اصل، REM در حدود ۹۰ دقیقه پس از این که ما به خواب فرو می‌رویم اتفاق می‌افتد. اختلال در REM خواب، ممکن است باعث ایجاد خواب‌آلودگی و تمرکز ضعیف در فرد شود.

به جای روی آوردن به مصرف مشروبات الکلی بهتر است از نوشیدنی مالت استفاده کنید که در آن عصاره رازک استفاده شده باشد. اما چرا؟ در حقیقت در بسیاری از منابع توصیه شده است تا به جای استفاده از شراب قرمز ( که گویا اظهار می شود برای درمان بی خوابی مفید است)، بهتر است به سراغ نوشیدنی مالت و ماءالشعیر بروید که در آن از عصاره رازک بهره برداری می شود.

تاثیرات شگرف عصاره رازک برای مشکل بی خوابی

عصاره رازک برای بسیاری از مردم دنیا به طور روزمره مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از آلمانی ها آن را به همراه سنبل الطیب می نوشند. رازک در اصل ماده اصلی برای تهیه نوشیدنی مالت محسوب می شود و یکی از خواص آن، در اختیار داشتن خواص آنتی اکسیدانی برای عمر و دوام بالاتر ماءالشعیر می باشد.

متاسفانه، مصرف این گیاه مانند بسیاری از دمنوش های مرسوم میان مردم رواج ندارد. البته دلیل مهم این مسئله آن است که باید رازک را در کنار گیاهان دیگر مصرف کرد، تا بتوان از عطر و طعم آن لذت برد. از این رو بسیاری از افراد ترجیح می دهند که برای دریافت خواص لازم، از ماءالشعیر استفاده کنند.

البته خواص عصاره رازک موجود در نوشیدنی مالت تنها برای درمان بی خوابی نیست و می توان تاثیرات آرام بخش آن را در دیگر مشکلات جسمی مانند سرطان و التهاب مثانه مشاهده کرد. اگر از مشکلات عصبی مانند استرس رنج می برید یک لیوان ماءالشعیر می تواند به شما کمک کند تا آرامش اعصاب داشته باشید و از بی خوابی موجود در دوران افسردگی یا اضطراب شدید بکاهید.

رازک

نوشیدنی مالت؛ معجزه‌ای برای درمان بی‌خوابی

بررسی عمقی تاثیر نوشیدنی مالت بر بی خوابی

در حقیقت بسیاری از مردم تلاش می کنند تا با دارو و قرص های خواب آور بر مشکل بی خواب فائق آیند در صورتیکه مصرف نوشیدنی مالت حاوی عصاره رازک و جو به شما کمک می کند تا مثل یک نوزاد به خواب بروید.

طبق نظر یک متخصص تغذیه، وجود بسیاری از ویتامین های لازم در نوشیدنی مالت سبب ایجاد آرامش و از بین رفع خستگی یک روز کاری می شود. وجود گروهی از ویتامین های خانواده B و اسید پانتوتنیک، اسید فولیک و ویتامین c در برطرف کردن چنین حالتی نقش دارند. در یک مثال می توان اظهار کرد که ویتامین b12، برای ترشح ملاتونین و b3-b6 برای ساخت سروتونین موثرند که سروتونین و ملاتونین از جمله مواد موثر داخل بدن برای داشتن خواب خوب و مناسب محسوب می شوند.

اهمیت این دو ماده از آنجا مشخص می شود که، سروتونین برای تبدیل به ملاتونین داخل غده پینه آل جهت به خواب رفتن یک فرد، تاثیر بسزایی دارد. وجود ویتامین های دیگری نظیر ویتامین های E و C که در نوشیدنی مالت موجود هستند، برای القای خواب با سروتونین و کمک به بدن جهت افزایش کیفیت خوابی مناسب، به این نوشیدنی برتری خاصی نسبت به نوشیدنی های الکلی داده اند.

تاثیر فیبر و ویتامین B12 بر خواب آرام

نوشیدنی مالت؛ معجزه‌ای برای درمان بی‌خوابی

نوشیدنی مالت به دلیل داشتن فیبر زیاد به شما اجازه خواب راحت را می دهد. طبق تحقیقات انجام شده در این زمینه اگر شخصی یک رژیم غذایی پر فیبر را با کاهش قند موجود در آن، را انتخاب کند شب ها راحت تر به خواب خواهد رفت و همچنین می تواند در میانه روز نیز به دلیل خستگی های جسمی ساعتی را استراحت کند.

ویتامین b12 موجود در نوشیدنی مالت می تواند به گیرنده های مغز کمک کند تا ترشح ملاتونین را افزایش داده و در نتیجه فرد، خواب راحت تری را تجربه نماید. با اینکه به جز مصرف منظم برخی از مواد غذایی نظیر ماهی های چرب و لبنیات، همواره توصیه خوبی برای داشتن خواب بهتر از سوی متخصصان است؛ اما فراموش نکنید که ماءالشعیر یک نوشیدنی در دسترس و مقوی است که می تواند به شما کمک کند بدون عوارض بیشتر خوابی آسوده داشته باشید.

پس در کنار بسیاری از مواد غذایی لازم مصرف نوشیدنی مالت را فراموش نکنید. نوشیدنی های مالت شمس با طعم های مختلف و خوشمزه کمک می کنند تا این معضل را در روند سلامت جسمی خود کاهش داده و به آرامش بیشتری دست یابید.

منابع:

مطالب مرتبط