جلوگیری از آلرژی فصلی با نوشیدنی مالت

جلوگیری از آلرژی فصلی با نوشیدنی مالت


با شروع فصل بهار، ظهور آلرژی فصلی برای خیلی از افراد یک امر بدیهی به شمار می آید. آلرژی فصلی با عطسه های مکرر، آبریزش بینی، سرفه و خس خس سینه همراه است و این مسئله یک نوع واکنش طبیعی بدن به گرده افشانی این فصل به حساب می آید. در بسیاری از منابع معتبر مصرف نوشیدنی مالت برای جلوگیری از آلرژی فصلی توصیه شده است. چرا که ترکیبات نوشیدنی مالت و ماءالشعیر با ایجاد حساسیت های مختلف ارتباطی نداشته و در اصل یک گزینه تسکین بخش به حساب می آید.

لازم به ذکر است که بسیاری از مردم در مورد آنچه که واقعا آلرژی آن‌ها را تحریک می‌کند و  باید از آن اجتناب کنند، مطمئن نیستند و حتی دقیقا نمی دانند که نوشیدنی های مختلف مانند نوشیدنی مالت، می توانند به آنها کمک کنند یا خیر. چرا که تخلیه مواد زائدی که در فصل های سرد در بدن ما جای گرفته اند نیز دلیل دیگری برای آلرژی فصلی محسوب می شود.

پس استفاده از مواد غذایی غنی از مواد مغذی و مفید توسعه این آلرژی را کاهش می دهد. البته مالت عمدتاً آلرژی زا نیست. چرا که در مصرف دیگر فرآورده هایی که با کمک عصاره مالت تولید میشوند برای ما آلرژی ایجاد نمی کنند. مانند اکثر نان ها و یا شکلات و غیره.

حساسیت فصلی

 جلوگیری از آلرژی فصلی با نوشیدنی مالت

چرا باید از مصرف محصولات شیمیایی برای درمان آلرژی فصلی اجتناب کرد؟

بسیاری از افراد با ظهور حساسیت فصلی و موارد مشابه برای دفع مواد مضر در بدن به سراغ محصولات شیمیایی برای تسکین موقتی می روند. این کار، شاید بتواند در یک برهه از زمان برایتان مفید باشد اما در طولانی مدت دچار عوارض استفاده از آنها خواهید.

اما طبق نظر متخصصان طب اسلامی و ایرانی، استفاده از مواد غذایی و پرهیز از عوامل حساسیت زا به شما این امکان را می دهد تا روند درمانی آگاهانه ای را برگزینید. در حقیقت نوشیدنی مالت یکی از آن دسته انتخاب هایی است که جلوی توسعه و بدتر شدن وضعیت شما را در فصل های بهار و تابستان می گیرد. انتخاب نوشیدنی مالت و ماءالشعیر و جای دادن آن در رژیم غذایی به طور مفید و موثر یک استراتژی سالم برای کسانی است که می خواهند بدون در پیش گرفتن راه های دشوار غیر طبیعی عوارض متقاعب درمانی را کاهش دهند.

در حقیقت ماءالشعیر فقط به جز بهبود حساسیت به شما این اجازه را می دهد تا یبوست، سنگ کلیه، و روند گوارش را بهبود ببخشید و استخوان های محکمی داشته باشید. در حقیقت، خوردن ماءالشعیر و نوشیدنی مالت یک تیر و دو نشان به حساب می آید.

درمان طبیعی آلرژی فصلی با نوشیدنی مالت و ماءالشعیر

همواره طب سنتی، توصیه های متعددی برای درمان مشکلات کوچک و بزرگ ارائه می کند. درمان آلرژی و حساسیت های فصلی نیز در طب سنتی با روش های معجزه آسا و مصرف منظم مواد مغذی نظیر ماءالشعیر و نوشیدنی مالت غیر الکلی توصیه شده است. پیگیری یک عادت و روتین 3 روزه در جلوگیری از توسعه آلرژی فصلی به شما کمک می کند تا در روز چهارم بدون مشکل خاصی به فعالیت های روتین خود مشغول شوید.

طب سنتی توصیه کرده است که شما می توانید به مدت سه روز از ماءالشعیر استفاده کنید و آلرژی فصلی خود را بهبود ببخشید یا نشانه های مرتبط با عطسه، سرفه و آبریزش بینی را کاهش دهید. فارغ از اینکه این کار به جلوگیری از آلرژی کمک می کند به شما اجازه می دهد، تا مواد غذایی لازم را دریافت نموده و به آرامش عصبی بهتری دست یابید. فقط توجه داشته باشید که 2 ساعت قبل از مصرف ماءالشعیر و نوشیدنی مالت سه قاشق سکنجبین به همراه یک لیوان آب استفاده کنید. این کار را 4 ساعت پس از خوردن این نوشیدنی مجدداً تکرار کنید.

نظر متخصصان برای استفاده از نوشیدنی مالت و ماءالشعیر چیست؟

 جلوگیری از آلرژی فصلی با نوشیدنی مالت

طبق نظر یک متخصص طب سنتی در ایران، آقای دکتر ناصر رضایی پور اگر بتوانید از ماءالشعیر و نوشیدنی مالت در فصل بهار یا حتی قبل از آن استفاده کنید و به همراه آن بیشتر سبزیجات، و یا وعده های غذایی بدون چاشنی استفاده کنید می توانید مطمئن باشید که پس از مدتی به طور کامل شاهد از بین رفتن حالت سابق در بدن خود خواهید بود.

منظور از استفاده از سبزیجات و غذاهای سالم این است که باید رژیم غذایی را انتخاب کنید که به رژیم پاکسازی غذایی منصوب می شود. رژیم پاکسازی در حقیقت مواد زائدی که در رژیم غذایی بدون پرهیز استفاده می کنید را از بدنتان دفع خواهد کرد. در نتیجه به جای خروج آنها به شکل حساسیت از طریق مواد غذایی آنها را دفع خواهید کرد. غذاهای آبکی، نوشیدنی های خنک مانند مالت یا ماءالشعیر بهترین گزینه هایی هستند که می توانید به آنها اعتماد کنید. سعی کنید از خوردن غذاهای طبع گرم و یا سرخ شده پرهیز کنید تا بدن سالم تری نیز داشته باشید.

 جلوگیری از آلرژی فصلی با نوشیدنی مالت

حساسیت به گلوتن چیست و چه تاثیری بر روی بروز آلرژی غذایی دارد؟

حساسیت به گلوتن در دسته بندی جدا نسبت به حساسیت فصلی و در دسته حساسیت غذایی قرار می گیرد. غلات مختلفی مانند گندم معمولی یا گندم سیاه (چاودار) حاوی پروتئینی به نام گلوتن هستند. در برخی موارد، این پروتئین باعث واکنش بیش از حد سیستم ایمنی بدن شده و در نتیجه تولید آنتی بادی ایمونوگلوبولین E یا lgE را فراهم می کند.

حساسیت غذایی به گلوتن در همه افراد مشاهده نمی شود اما می تواند برای برخی دیگر بسیار مشکل آفرین باشد. پس برای کسانی که با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند، بررسی ترکیبات موجود در نوشیدنی ها و مواد غذایی جهت جلوگیری از واکنش های بدن ضروری است. نتایج واکنش‌های آلرژیک که در این حالت بوجود می آید و می‌تواند از حالت ملایم تا شدید متفاوت باشد، عبارتند از:

  • انقباض شکم
  • درد در شکم
  • خستگی
  • زخم دهان
  • مشکلات دستگاه گوارش
  • آنافیلاکسی

در هر صورت اگر به درمان بهینه می اندیشید، می توانید از نوشیدنی مالت شمس ساده یا طعم دار بر اساس ذائقه خود استفاده کنید. این نوع نوشیدنی ها علاوه بر روند تولید سالم، بسیار مقوی و خوشمزه نیز هستند.

منابع:

مطالب مرتبط