✅ تصحیح یک اشتباه خبری در مورد برند شمس

✅ تصحیح یک اشتباه خبری در مورد برند شمس


روز شنبه، 7 اسفند 1398، شبکه خبر صدا و سیمای ایران در گزارشی اختصاصی از مراسم راه اندازی خط تولید الکل در شهرستان بومهن با حضور مدیران شهرستان خبر داد که با توجه به شیوع ویروس کرونا و کمبود الکل در کشور، این خبر امیدوارکننده به سرعت در شبکه‌های مجازی منتشر شد.
در این خبر هیچ اشاره‌ای به نام شرکت خصوصی تولیدکننده نشده بود، اما متأسفانه برخی سایت‌های خبری و فعالان شبکه‌های اجتماعی این کارخانه را به اشتباه با برند شمس مرتبط کردند که کاملاً بی اساس است.

الکل سازی شمس

برای آگاهی شما عزیزان چند نکته را خاطرنشان می‌کنیم:

✳ شرکت الکل سازی یاد شده با نام «الکل سازی اتحادیه» از سال 1313 با مالکیت خصوصی در منطقه تجاری استلک شهرستان بومهن در شرق تهران فعال بوده است. بنا به اطلاع اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بومهن از حدود 10 سال پیش تولید این شرکت متوقف شده و با نوسازی خطوط تولید از فروردین سال آینده تولید الکل طبی و صنعتی را از سر می‌گیرد.
✳ کارخانه قدیم ماءالشعیر شمس که بعد از انقلاب با تغییر کاربری به «موزه-فرهنگسرای انقلاب» تبدیل شده است، در محله نواب در جنوب غرب تهران قرار دارد و آنچه در بعضی سایت‌ها مبنی بر بازگشایی خط تولید این کارخانه مطرح شده کاملاً نادرست است.

✅ شرکت کاسل نوش که اجازه استفاده انحصاری از برند «شمس» را در اختیار دارد و نوشیدنی مالت تولید می‌کند، از سال تأسیس تنها یک کارخانه دارد که در باغستان شهریار تهران واقع است. پیشتر و از سال 1340 این کارخانه سابقه تولید کنسرو میوه و صیفی‌جات داشته است. هیچ گونه رابطه کاری بین شرکت کاسل نوش و دو شرکت یاد شده در بالا وجود نداشته است.

در همین رابطه، شرکت کاسل نوش علاوه بر اطلاع‌رسانی موضوع به نهادهای دولتی مرتبط، ارتباط با خبرگزاری‌ها برای اصلاح خبر را آغاز کرده است.
شما می‌توانید این اطلاعیه را برای دیگران نیز ارسال فرمایید.

با تشکر
روابط عمومی شرکت کاسل نوش

مطالب مرتبط