رابطه بین قرص مخمر و چاقی صورت چیست؟

رابطه بین قرص مخمر و چاقی صورت چیست؟


قرص مخمر از یک قارچ تک سلولی شناخته ‌شده به نام Saccharomyces cerevisiae به دست می آید و در بین بسیاری از افراد به خاطر ویتامین و محتوای پروتئینی آن، به اشتباه مورد استفاده قرار می گیرند. ما در این مقاله سعی می کنیم رابطه های علمی این قرص را برای شما مطرح کنیم.

البته مزیت های مرتبط با ایجاد سلامت جسمی فرد به واسطه مصرف قرص مخمر تنها به یکی دو خاصیت مشخص وابسته نیست. قرص مخمر برای چاقی صورت و دیگر اعضای بدن با افزایش اشتها مفید اما نمی توان به صورت قطع آن را در مصارف دیگر بکار برد.

قرص مخمر

خواص قرص مخمر چیست؟

 • به حفظ سطح کلسترول سالم در یک محدوده عادی کمک می‌کند
 • به حفظ سطح قند خون سالم در یک محدوده عادی کمک می‌کند.
 • برای افزایش وزن مفید است.
 • به بهبود سلامت سیستم ایمنی و سیستم عصبی کمک می کند.
 • دارای فواید سلامتی پوست و گوارش است
 • سطح انرژی موجود در بدن را ارتقا می بخشد.

اما نگاه دقیق تر ما در این مطلب روی گزینه سوم است؛ یعنی چاق شدن صورت و بدن. کاری که قرص مخمر می تواند برای ارتقا وزن و افزایش حجم صورت انجام دهد. با اینکه کاهش وزن و افزایش وزن با هدف گیری یک نقطه خاص از بدن میسر نیست اما با کمک قرص مخمر می توان در عین ارتقا وزن به همراه ورزش از افزایش بیش از حد وزن و بزرگ شدن پهلو ها و شکم جلوگیری به عمل آورد. پس مهم است که بدانید دقیقاً هدفتان از مصرف این قرص چیست و برای دریافت راهنمایی بهتر از پزشک متخصص کمک بگیرید تا عوارض جانبی بیشتری را پس از مصرف تجربه نکنید.

تاثیرات قرص مخمر بر افزایش/کاهش وزن صحت دارد؟

این قرص به طور طبیعی حاوی مقداری کروم است، اما گاهی هم برای افزایش دادن سطح کروم، ترکیبات موجود در آن، تقویت می شود. افراد ممکن است با استفاده از این نوع از مخمر برای اهداف کاهش وزن تلاش کنند، اما طبق تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۱ منتشر شد نشان داد که قرص مخمر هیچ تاثیری بر کاهش وزن ندارد. مطالعه دیگری که در سال ۲۰۰۶ در بخش مراقبت‌های دیابت منتشر شد نشان داد که یک نوع کروم موجود در این مخمر می‌تواند به افزایش وزن و ارتقا چربی بدن کمک کند. این در حالیست که از قرص مخمر به عنوان اصلی ترین و بهترین گزینه جهت افزایش دادن وزن یاد نمی شود؛ شما می توانید از منابع طبیعی دیگری برای این منظور استفاده کنید. با این حال، ویتامین ها و مواد معدنی موجود در این قرص به شما کمک می کند تا مواد لازم بدن را به این واسطه جذب نمایید.

بی اثر کردن ورزش در اثر استفاده از قرص مخمر

چرا مصرف قرص مخمر برای همه امن نیست؟

اگر اطلاعاتی در مورد مخمر آبجو داشته باشید خوب می دانید که این مخمر برخلاف دیگر مخمر ها فعال نیست و در نتیجه برای پخت نان نیز مورد استفاده قرار می گیرد. به همین دلیل ساده، خیلی از افراد برای ارتقا وزن و چاقی صورت سعی می کنند از قرص مخمر کمک بگیرند تا به نتیجه دلخواه دست یابند. اما اگر دیابت داشته باشید یا داروهای خاص مصرف کنید، استفاده از این نوع مخمر به شما توصیه نمی شود؛ چرا که می تواند با آنها تداخل ایجاد کرده و باعث شکل گیری اثرات منفی شود.

اگر قصد دارید راهی بهتر برای چاقی صورت و دیگر بخش های بدن خود پیدا کنید توصیه می کنیم که در ابتدا ورزش را امتحان کنید و از میان وعده های غذایی سالم استفاده نمایید. خیلی از افرادی که صورت لاغری دارند یا وزن شان از حد نرمال کمتر است گمان می کنند که با ورزش کردن بیشتر لاغر می شوند؛ اما این موضوع حقیقت ندارد. شما به واسطه ورزش اشتهای بیشتری به دست می آورید، درست مثل کاری که قرص مخمر به واسطه گروه خانواده ویتامین ب و دیگر مواد معدنی برای تان انجام می دهد.

محور اساسی این موضوع آن نیست که عملاً قرص مخمر برای افزایش وزن کاملا نامناسب است؛ اما جایگزین های طبیعی بهتری برای آن وجود دارد که به شما امکان می دهد تا عوارض احتمالی این قرص را که ممکن است در دراز مدت برایتان بوجود آید را کنار بزنید.

جایگزین هایی که به چاقی صورت و افزایش وزن کمک می کنند.

قرص مخمر تنها یک گزینه قابل انتخاب است. مانند هزاران هزار منبع دیگر غذایی که به افزایش وزن تان کمک می کند. شما می توانید از میان وعده های غذایی سالم و یک رژیم سلامتی برای کسب وزن بیشتر و چاقی صورت بهره بگیرید. مثلا این موارد باید در رژیم غذایی تان موجود باشند:

 • کره بادام زمینی
 • آجیل
 • روغن زیتون
 • پنیر
 • آووکادو
 • ماست یونانی
 • پودر کاکائو
 • مور
 • اسموتی
 • ماءالشعیر

این منابع کالری بالایی دارند و مغذی نیز هستند. در حقیقت، بسیاری از نوشیدنی ها از مواد غذایی جامد و خوراکی راحت تر انتخاب می شوند و افراد بیشتری را می توان یافت که به این دست موارد علاقه نشان دهند. ماء الشعیر ها غنی از ویتامین B هستند و می توانند برای افزایش اشتها مورد استفاده قرار بگیرند. این در حالیست که مصرف زیاد قرص مخمر اثرات جانبی خاص خودش را به همراه دارد؛ حتی اگر دیابت یا دیگر بیماری های خاص را نداشته باشید.

اثرات جانبی قرص مخمر چیست؟

هر آنچه که در مخمر آبجو وجود داشته باشد در قرص مخمر نیز موجود است. این قرص به عنوان مثال، برای زنان باردار و شیرده مناسب نیست. بسیاری از خانم های باردار یا کسانی که در دوره شیردهی هستند باید از دکتر متخصص از این جنبه سوال بپرسند تا عوارض احتمالی قرص مخمر برای آنها مشکلی به وجود نیاورد. کروم موجود در این قرص می تواند سطح قند خون را پایین بیاورد، بنابراین کسانی که می خواهند از آن استفاده کنند از قبل باید نکات سلامت و سطح قند خون خود را بررسی نمایند.

منابع

https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-715/brewers-yeast

https://www.livestrong.com/article/540409-can-you-gain-weight-with-brewers-yeast/

https://www.swansonvitamins.com/blog/jenna/brewers-yeasthttps://www.eghtesadnews.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%87%D8%A7-61/181477-%D8%AF%D8%B1-%DB%8C%DA%A9-%D9%87%D9%81%D8%AA%D9%87-%DA%86%D8%A7%D9%82-%D8%B4%D9%88%DB%8C%D8%AF-%DA%86%D8%A7%D9%82%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%82%D8%B1%D8%B5-%D9%85%D8%AE%D9%85%D8%B1-%D8%A2%D8%A8%D8%AC%D9%88

مطالب مرتبط