خواص عصاره مالت برای داشتن پوستی جوان

خواص عصاره مالت برای داشتن پوستی جوان


در حالی که منشا عصاره مالت را می توان به مصریان باستان برگرداند، اما ارزش کامل این ماده سالم، جز فراموش‌شده و در اصل نادیده گرفته شده‌ در رژیم غذایی مرسوم مردم دنیا است. بسیاری از مردم دنیا تلاش می‌کنند تا پوستی جوان و شاداب داشته باشند و از این رو به دنبال هزاران راه درمانی طبیعی و شیمیایی می گردند. در حالی که نیازی به جستجو بی پایان نیست! عصاره مالت به شما اجازه می دهد تا پوستی جوان داشته باشید و به کمک تغذیه از این ماده بسیاری از مشکلات زیبایی پوستی خود را کاهش دهید.

خواص عصاره مالت برای داشتن پوستی جوان - مالت

مالت اساساً با کمک خیساندن و جوانه زدن جو به دست می آید. با کاشت جو، آنزیم‌ های غلات در یک فرآیند باستانی و طبیعی که کل انرژی غذایی دانه را رها می‌کند، تنها با کمک آب و گرما به دست می آیند. عصاره مالت می‌تواند به صورت مایع یا پودر مورد استفاده قرار گیرد که جزء شناخته شده کاربرد آن در اکثر نوشیدنی‌ها به چشم می خورد. در اکثر غذاهای پخته ‌شده (مانند کیک، چوب‌شور، نان)، غلات و تنقلات مانند ماست و دیگر مواد غذایی وجود این عصاره به چشم می خورد.

تاثیر مصرف عصاره مالت بر روی پوست

خواص عصاره مالت برای داشتن پوستی جوان شادی

کسانی که از خواص عصاره مالت خبر دارند خوب می دانند که وجود ویتامین b در آن یک امر اثبات شده است؛ بنابراین باید ببینیم این ویتامین و نبودش در بدن چه صدمات جبران ناپذیری به سلامت پوست وارد می کند؟! نشانه های کمبود این ویتامین در بدن بروز جوش و لکه های مختلف پوستی است، که در صورتیکه به طور منظم از آن استفاده کنید پوستی صاف و درخشان خواهید داشت.

این ویتامین قابل یافت در عصاره مالت چروک های مختلف و غیر قابل اجتناب را از روی صورت از بین می برد. در حقیقت ویتامین B3 (نیاسین) به حفظ رطوبت و آبرسانی پوست کمک می کند. برای کسانی که به مراتب بیشتر از دیگران در مقابل نور خورشید قرار می گیرند مصرف مالت بسیار توصیه می شود. چرا که ویتامین های خانواده گروه b موجود در این ماده مغذی اجازه نمی دهد تا اشعه UV به طور مستقیم بر روی پوست تاثیر گذاشته و پیری یا سرطان را رقم بزند.

کاهش التهاب پوستی با کمک مالت

همه افرادی که با التهابات پوستی دست و پنجه نرم می کنند خوب می دانند که این موضوع چه معضل بزرگی محسوب می شود. عصاره مالت در کاهش التهابات پوستی به دلیل وجود ویتامین های مختلف نقش موثری ایفا کرده و اجازه نمی دهد تا سلول های پوست شما دچار پیری و افت عمر مفید شوند. در حقیقت بسیاری از افراد که با مشکلاتی نظیر خارش و پوسته پوسته شدن مکرر صورت و دست هایشان مواجه هستند، می توانند مصرف منظم این عصاره را مد نظر قرار دهند و به کاهش یا کنترل این وضعیت برسند.

تاثیر اسید آمینه های عصاره مالت بر پوست چیست؟

اسید آمینه های ضروری که در عصاره مالت یافت می شوند، در واقع یکی از بخش های ضروری جهت شکل گیری پروتئین در بدن انسان محسوب می شوند. برخی از اسید های آمینه باید از طریق خوردن غذا جذب شوند تا بتوانند تاثیرات لازم را بر روی پوست و مو در روند ساخت پروتئین بگذارند. این اسید ها به شما اجازه می دهند تا پوستی مرطوب داشته باشید، سلول های پوستی جدیدی در بدنتان خلق شوند و با حفظ آنتی اکسیدان ها جلوی فعالیت های مخرب رادیکال های آزاد جهت آسیب رساندن به بدن (چه به صورت ظاهری و چه به صورت درونی) گرفته شود.

در صورت مصرف عصاره مالت شما می توانید شاهد مرطوب بودن پوست خود، حتی بدون به کاربردن محصولات شیمیایی باشید. برخی از پوست های خشک که رطوبت کافی را از داخل بدن دریافت نمی کنند در حقیقت فضایی برای تولید جوش های سطحی می شوند و این مسئله به طور جدی می تواند زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار دهد.

ساخت ماسک پوستی با عصاره مالت

آبرسانی و تقویت پوست چه از داخل و چه از خارج می تواند به شما کمک کند، تا پوستی جوان و شاداب داشته باشید. شاید استفاده از عصاره مالت برای ماسک مانند عسل و تخم مرغ یا آبلیمو چندان مرسوم نباشد و در وهله اول کمی عجیب به نظر برسد. اما شما می توانید با یکبار استفاده از این ماده بارها و بارها مشتاق استفاده از آن شوید. وجود ویتامین های مختلف نظیر B و k، C، E غنی بودن این ماده ی مهم را صد برابر می کند. براساس آنچه که از تاثیر عصاره مالت بر روی پوست گفته شد، شما می توانید از جهات مختلف ماسک های گوناگونی را با این ماده تهیه نمایید.

ماسک پوست عصاره مالت باعث رفع چین و چروک، نظیر جای اخم و خنده دائمی می شود. برای خانم هایی که با افتادگی پوست و شل شدن آن مواجه هستند نیز به طور ویژه باعث استحکام و سفت شدن پوست می شود. از این رو صورت شما در هر وضعیتی بسیار شاداب و جوان به نظر می رسد.

اگر پوستی مستعد آکنه نیز داشته باشید می توانید با تهیه ماسک عصاره مالت جو به ایجاد جوش های جدید نه بگویید. چرا که به عنوان یک لایه بردار قوی باعث تمیز شدن پوست، باز شدن روزنه ها و جلوگیری از فعالیت باکتری ها می شود.

شما بسته به نوع پوست خود می توانید ماسک های مرتبط با عصاره مالت را تهیه کنید. برای پوست چرب، مخلوط عصاره مالت و ماست بسیار مناسب عمل می کند. پوست های خشک با مخلوط عسل و مالت در حدود 5 دقیقه شاداب می شوند. حتی می توانید ترکیب آب و پودر عصاره مالت را برای دریافت تاثیرات نامبرده به عنوان ماسک استفاده کنید.

https://apnews.com/7f5611bcba48411fa0be522507c0a7db

دریافت خواص عصاره مالت به صورت خوراکی

خواص عصاره مالت برای داشتن پوستی جوان

همه خوب می دانند که خوردن نوشیدنی هایی که در ترکیب آنها از عصاره مالت استفاده شده است، تغذیه رسانی به پوست را از داخل بیمه می کند. ماءالشعیر های تولیدی شمس در طعم های مختلف و البته در بسته بندی های گوناگون عرضه می شوند، که تمامی خواص لازم عصاره مالت را پوشش می دهند. اگر می خواهید تنها با کمک یک نوشیدنی در کنار وعده های غذایی پوستی سالم و با طراوت داشته باشید، مصرف منظم ماءالشعیر را دست کم نگیرید. این روش را می توان ارزان ترین و بی دردسر ترین گزینه در دسترس به حساب آورد.

منابع:

مطالب مرتبط